Pod čtyřmi novými značkami vychází od ledna produkce někdejšího nakladatelství odborné literatury Computer Press, které se v roce 2010 stalo součástí společnosti Albatros Media a od ledna 2012 se s touto mateřskou společností sloučilo. Název Computer Press zůstal zachován pro nakladatelství počítačové literatury a knih o digitální fotografii, značka CPress je pro nakladatelství literatury o zdraví, cestování a hobby. Vedle toho vzniklo nakladatelství Edika pro vzdělávací tituly, slovníky a učebnice a BizBooks pro manažerská a ekonomická témata a publikace o kariéře a osobním rozvoji. Informovala o tom mluvčí Albatrosu Radka Potměšilová.

reklama
reklama

"Protože spektrum odborných a populárně naučných publikací vydávaných naší společností je stále širší a pestřejší, rozhodli jsme se usnadnit knihkupcům i čtenářům orientaci v naší nabídce a rozdělit dosavadní značku Computer Press na čtyři nová, přesně zacílená nakladatelství," uvedl výkonný ředitel společnosti Albatros Media Václav Kadlec.

"Edika rozvíjí vzdělávání od nejmenších předškoláků, přes úspěšné jazykové příručky po univerzitní učebnice. Literaturu osobního rozvoje, manažerská a ekonomická témata vydává moderní a dynamické nakladatelství BizBooks. CPress zastupuje široké spektrum odborné literatury od auto-moto tematiky, cestování, hobby knihy, přes historická a military témata, po zdraví a životní styl," vysvětlil programový ředitel non-fiction literatury společnosti Albatros Media Petr Baláš.

Knižní nakladatelství Computer Press bylo založeno v roce 1994 v Brně. Vedle produkce knih se společnost věnovala i časopisecké produkci a internetovým aktivitám. V roce 2000 získal významný podíl ve společnosti americký investiční fond Bancroft, v průběhu let 2005 až 2007 byla vlastníkem firmy investiční společnost Riverside Europe, která v roce 2008 oddělila internetové a časopisecké aktivity do samostatné firmy CPress Media. V roce 2010 se jejím vlastníkem stala společnost Albatros Media.

Společnost Albatros Media navazuje na společnost Albatros nakladatelství, která na českém knižním trhu fungovala od roku 1949, z toho do roku 1969 pod názvem Státní nakladatelství dětské knihy. Albatros nakladatelství vydalo více než 11 000 titulů v celkovém nákladu přesahujícím 360 milionů výtisků.

reklama