Komunikační agentura Proximity Prague se zapojuje do celosvětové iniciativy sítě Proximity Worldwide spojené s vývojem globální strategické platformy pro oblast sociálních médií nazvané SocialWork. Proximity Prague by se tak do budoucna měla stát kompetenčním centrem v oblasti sociálních médií pro celý region střední a východní Evropy.

Vývoj globální platformy, která klientům umožní strategické řešení aktivit v sociálních médiích, je reakcí na stoupající poptávku po těchto službách ze strany zadavatelů. Nástroj SocialWork má pokrývat oblasti monitoringu, vytváření obsahu, moderace diskusí a využívání placených médií.

reklama
reklama

„Cítíme, že i pro české a středoevropské zadavatele jsou sociální média velkým tématem,“ říká Kristián Hloušek, Head of Planning agentury Proximity Prague a člen globálního týmu SocialWork. „Zatím ovšem celá řada značek aktivity v této oblasti řeší spíše intuitivně. Naším cílem je vnést do přístupu komplexní pohled a jasnou strukturu,“ dodává.

V rámci iniciativy plánuje globální tým SocialWork mimo jiné přípravu průběžně rozšiřovaného manuálu pro agentury i vydávání studií na aktuální témata z oblasti sociálních médií. Nově byly také spuštěny webové stránky www.thesocialworkblog.com, kde zájemci naleznou novinky, případové studie a další užitečné materiály.

reklama