Hitrádio Apollo se 31. srpna od 19:13 začalo identifikovat jako „Hitrádio Orion Morava“, stanice navíc 1. září dopoledne přesměrovala internetové stránky www.hitradioapollo.cz na www.hitradioorion.cz, profil rádia zmizel též ze stránek zastupitelství Media Marketing Services.

Souhlas se změnou identifikace byl provozovateli udělen na 15. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, ta povolila právě název „Hitrádio Orion Morava“. Přechod doprovází self-promotion, v níž například programový ředitel Miroslav Pelegrin seznamuje s „novou stanicí“, která je dle jeho slov „nová, větší a lepší“. Anonce je nasazena i do stávajícího vysílání Hitrádia Orion. Stream na internetu je pro obě rádia nadále rozlišen.

reklama
reklama

Pro posluchače se nic nemění, Hitrádio Apollo přebírá program od Hitrádia Orion už od 1. srpna, tehdy se ovšem stanice nadále identifikovala značkou „Apollo“. Nadále jsou vysílány regionálně odpojované zprávy či pozvánky na akce. Stanice slibuje dělené vysílání zpráv pro Olomoucký kraj a Valašsko, dosud byly zprávy pro oba regiony vysílány společně.

Rádio Apollo zahájilo vysílání 1. listopadu 1994, po šesti letech opustilo formát hitového rádia a nasadilo do playlistu country, tehdejší ředitelka Simike Valigurová zdůvodnila změnu jako snahu nabídnout alternativu. Přesně 1. září 2008 se Rádio Apollo transformovalo na Hitrádio Apollo a připojilo se do programové sítě.

apollosemeninaorion
reklama