Radio Čas Rock se v sobotu stalo další českou stanicí, která bude hrát výhradně rockovou hudbu. V sobotu 21. května v 10:10 odstartovalo na frekvencích 89,5 FM (Ostravsko) a 89,7 FM (Opavsko) zkušební vysílání, ostrý start nového projektu je naplánován na středu 25. května. Důvod spuštění ozřejmila stanice v tiskové zprávě: „Pestřejší nabídka pro všechny, kterým až tak nevyhovuje popově laděné pohodové vysílání tohoto nejposlouchanějšího moravského rádia, a dají zavděk něčemu ostřejšímu.“

reklama
reklama

Lidé si podle slov Radima Pařízka, generálního ředitele Radia Čas, budou moci vybrat, co budou chtít poslouchat. Navíc slibuje, že stanice bude pouštět jen skutečný rock a nepotřebuje být komerčně úspěšná. V programových plánech se objevuje například hodinový program s hosty z rockové scény, tento projekt bude připravován s ostravskou bigbítovou skupinou Citron, jejímž lídrem je právě Radim Pařízek.

Držitelem licence k vysílání Radia Čas Rock je společnost Juke Box, která provozuje také Radio Čas. Rockovou mutaci schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání v září 2009. Vysílat bude na frekvenci 89,5 FM, tu původně užívalo Radio Čas, posluchači jej naladí na náhradních frekvencích 98,3; 92,8 a 102,4 FM. Dále ji posluchači naladí na 89,7 FM. Ačkoli v České republice vysílá několik rockových stanic (Radio Hey, Gama Radio, Rádio Haná Olomoucko – Skyrock, Rock Radio, RockZone 105,9 FM a RockMax), jediným konkurentem v pokryté oblasti bude Radio Beat.

U Radia Čas se jedná o druhý specializovaný okruh, kromě klasického programu provozuje Juke Box i country a folk formát na Radiu Čas jižní Morava. Dvě mutace vysílání produkuje rovněž Rádio Haná, které kromě popového okruhu provozuje druhý formát Rádio Haná Olomoucko s programem SkyRock a to od poloviny září 2009.

reklama