Ještě před uvedením na obrazovkách TV Nova zaznamenal kriminální seriál Expozitura na motivy případu tzv. Berdychova gangu úspěch: sesterská distribuční společnost MediaPro Distribution (MPD) se dohodla se zástupci Resonant TV a Fluent Media Group, předními světovými společnostmi v oblasti vývoje a distribuce formátů pro světový televizní trh, na koupi práv na adaptaci kriminálního seriálu TV Nova Expozitura.

reklama
reklama

Šestnáctidílný seriál Expozitura, který se pro televizi Nova natáčel v roce 2008, vypráví příběh na motivy skutečných kriminálních činů neslavně proslulého Berdychova gangu, který prorostl do policejních špiček a léta beztrestně vydíral, přepadal a vraždil.

Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů, bývalých reportérů TV Nova, Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychův gang rozkrývali. V každém díle se také uzavře jeden dílčí případ. Hlavní drama však divák sleduje v příběhu policistky a jejího parťáka, kteří se postavili jednomu z největších zločineckých gangů, jež kdy na našem území operoval.

„Jsme velcí optimisté a věříme, že díky unikátnímu scénáři má tento seriál velký potenciál bez ohledu na místo, kde byl vyroben. Je to přesvědčivá show se zajímavými hrdiny, a právě to je zapotřebí, aby se seriál stal hitem v USA,“ komentuje prezident společnosti Resonant TV Gonzalo Cilley. Kriminální seriál Expozitura (s anglickým názvem Organised Crime Unit) se stal prvním českým seriálem, který v podobě adaptace prorazil na americký trh.

reklama