Novým obchodním ředitelem společnosti Tesco Stores ČR byl jmenován Jesper Lauridsen (43), který dosud působil v mezinárodní telekomunikační skupině Cable and Wireless. Pozici obchodního ředitele Tesco Stores ČR do nástupu Lauridsena zastával James Matthew Simister, informovala mluvčí Tesco Stores ČR Eva Karasová.
Lauridsen bude v Tesco Stores ČR zodpovědný za sortiment čerstvých i trvanlivých potravin, kosmetiky a drogerie a také za vedení obchodně-právního oddělení a oddělení neobchodních nákupů. "Mojí prioritou je pokračovat v úsilí Tesco neustále zkvalitňovat služby zákazníkům. Plánuji se zaměřit na vytváření pevnějších vztahů s našimi dodavateli, podporu českých výrobků a rozšíření sortimentu potravin v různých kategoriích včetně bio a prémiových značek, a to vždy s důrazem na kvalitu a nejnižší cenu na trhu," uvedl Lauridsen.
V mezinárodní telekomunikační skupině Cable and Wireless Lauridsen nejprve zastával pozici prezidenta mezinárodního obchodu a poté byl jmenován generálním ředitelem internetové a datové divize Thus. "V minulosti působil devět let na několika seniorských pozicích ve společnosti Mars ve Skandinávii a Velké Británii," dodala Karasová.
Společnost Tesco vstoupila na tuzemský trh v roce 1996 a nyní v Česku provozuje celkem 135 supermarketů, hypermarketů, samoobsluh a obchodních domů. Na loňském žebříčku největších tuzemských obchodníků připadlo společnosti Tesco s odhadovanými tržbami 46,5 miliardy korun třetí místo.

reklama
reklama
reklama