Šéfredaktor týdeníku Reflex Pavel Šafr povede od srpna zároveň časopis ABC. Dosavadní vedoucí redakce čtrnáctideníku ABC s podtitulem Časopis generace 21. století, Miroslava Volfová, opouští i společnost Ringier, která oba tituly vydává. informovala o tom mluvčí vydavatelství Kateřina Kuchařová.
"Ábíčko je třeba posunout dál, změna vedení je tedy logická," komentovala výměnu v redakci generální ředitelka Ringieru ČR Libuše Šmuclerová.
Šéfredaktorem Reflexu je Šafr od loňského července a pod jeho vedením prodej týdeníku výrazně stoupl. Celkový obrat vydavatelství Ringier ČR loni vzrostl o 18,6 procenta na 3,2 miliardy korun. Rok 2008 byl pro společnost vůbec nejlepším rokem v její historii především zásluhou bulvárního deníku Blesk a nově získaného deníku Aha!. Do portfolia firmy patří ještě deník Sport.
Vydavatelství Ringier ČR, součást stejnojmenné nadnárodní společnosti, je s více než 3,8 miliony čtenářů největším vydavatelem periodického tisku v České republice. Skupina Ringier působí v deseti zemích Evropy a Asie, vydává přes 120 novin a časopisů a vyrábí a nabízí více než 20 televizních programů.

reklama
reklama
reklama