Majitel nejsledovanější české televize Nova, společnost CME, získala licenci od MTV Networks Europe k provozování hudebního kanálu MTV. Po Nova Cinema a Nova Sport bude MTV třetím tematickým kanálem Novy v České republice.
CME drží od prosince loňského roku licenci pro MTV Romania. Část programu je v rumunštině, řada pořadů zůstává anglicky s rumunskými titulky. "Pro nás je klíčová spolupráce s místními partnery, např. v Polsku by to nešlo bez UPC. Takže i tady hledáme partnera, jenž má finanční zázemí, know-how a bude schopen zabezpečit fungování stanice," řekl ještě před čtyřmi lety v rozhovoru pro Marketing & Media tehdejší manažer pro nové trhy MTV Europe Dean Possenniskie. V té době bylo na spadnutí spuštění české verze MTV ve spolupráci s tuzemskou filmovou produkcí Partnership Films. V únoru letošního roku zase získala neznámá společnost Mina Media programovou licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání k satelitnímu programu MTV Adria. Podle informací M&M se o licenci k české MTV ucházela i Prima TV.
Evropskou verzi MTV sledovalo na českém trhu v prvním pololetí denně 72 tisíc a alespoň jednou týdně 275 tisíc lidí. Nejsilnější hudební stanicí zůstává Óčko, na které se dívalo týdně 655 tisíc diváků.

reklama
reklama

-Juraj Gerbery-

reklama