Novým šéfredaktorem deníku Haló noviny se stal Pavel Šafránek. Předchozí šéfredaktorka Miroslava Moučková se na jaře funkce vzdala poté, co byla poslanci v březnu zvolena do Rady ČTK. Šafránek byl do funkce uveden 1. srpna generálním ředitelem vydavatelské společnosti Futura a zároveň členem výkonného výboru ÚV KSČM Milanem Špásem, uvedl deník ve svém středečním vydání. Předchozí čtyři měsíce byla řízením redakce po odchodu Moučkové pověřena Hana Škorpilová.
Jak Šafránek uvedl v editorialu středečního vydání Haló novin, před více než 15 lety stál u zrodu tohoto deníku. Úkol vést redakci považuje podle svých slov za nelehký i proto, že je v pořadí asi desátým šéfredaktorem listu. "A v době permanentně se zostřujících útoků na vše, co jen trochu zavání levicovostí, natož komunistickým přístupem, stále těžší," napsal.
"Pokud jsou přitom Haló noviny vnímány jako v podstatě jediný vyhraněně levicový deník, navíc nemající za sebou žádný zahraniční kapitál, pak je být na co hrdý a stojí zato pracovat na rozšiřování jejich působnosti a vlivu," dodal. Deník je považován ze blízký komunistické straně, členem představenstva vydavatelství Futura je například poslanec Václav Exner.
Průměrný prodaný náklad deníku Haló noviny není ověřován Kanceláří ověřování nákladu ABC ČR. Podle výsledků průzkumu čtenosti společnosti Gfk a Median za druhé pololetí loňského roku četlo Haló noviny v průměru 43.000 čtenářů na vydání, což bylo v té době nejméně ze sedmi celostátních deníků, které se v průzkumu objevily.

reklama
reklama
reklama