Ve středu zemřel bývalý ředitel regionálních stanic Českého rozhlasu ČRo Regina a ČRo Region, Středočeský kraj Michal Novotný. Sdělil to Tomáš Zavoral z odboru marketingu a PR Českého rozhlasu. Novotnému, jehož hlas mohli posluchači v poslední době slýchávat v pořadech "Slova" nebo "Česky třeba i nehezky", bylo 62 let.
Litomyšlský rodák Novotný vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově v Praze. Více než šest let se věnoval práci v časopisech, mimo jiné vydal čtyři knížky literatury faktu pro starší děti a tři díly jazykové publikace Abychom si rozuměli.
Novotný po roce 1989 pracoval jako zástupce šéfredaktora Televizních novin tehdejší Československé televize. Od roku 1992 působil jako šéfredaktor stanice ČRo Regina, poté jako její ředitel. Před čtyřmi lety se stal také ředitelem stanice ČRo Region, Středočeský kraj. V loňském roce odešel do důchodu, nadále však v rozhlase působil jako autor několika pořadů.
"Pracoval jsem v denících, v časopisech, v televizním zpravodajství, a tak vím, že rozhlas je médium, které nejvíc odpovídá mé představě o žurnalistice. Je - může být - stoprocentně aktuální, a protože má k dispozici skoro jen hlas, skoro se v něm nedá lhát," uvedl již dříve Novotný na internetových stránkách Českého rozhlasu na dotaz, proč pracuje v tomto médiu.

reklama
reklama
reklama