První skutečnou českou reality show bude podle televize Nova její třináctidílný pořad Milionový pár. Čtyřiadvacet mladých dívek a mužů při něm bude mezi svými protějšky hledat svého partnera či partnerku. První díl komerční televizní stanice zařadila na čtvrteční večer.
Soutěžící budou po celou dobu bydlet ve společném penzionu a plnit různé úkoly. Týdenní sestřih úkolů odvysílá Nova v přímém přenosu a diváci poté hlasováním rozhodnou, která dívka a který muž soutěž opustí. Vítězný pár - pokud se po soutěži uskuteční jejich svatba - získá milion korun.
Soutěžící vzešli z výběrového řízení, kterého se zúčastnilo pět stovek zájemců. Tvůrci pořadu vybrali lidi, kteří prý měli skutečnou potřebu se seznámit nebo si užít dobrodružství.
Další podobné pořady nyní chystají i ostatní celoplošné televize. Česká televize začala tento měsíc uvádět každou středu večer pořad na hranici reality show a magazínu o životním stylu s názvem Vypadáš skvěle!, při němž obyčejné lidi upravují kadeřník, vizážista a stylisté. Do budoucna uvažuje ČT o odvysílání pořadu s názvem Největší Čech. V něm by diváci měli vybrat největší osobnost českých dějin. Pořad typu reality show chystá i Prima, zatím však nezveřejnila bližší podrobnosti.

reklama
reklama
reklama