Studentské Radio Akropolis po několika týdnech zkušebního vysílání zahájilo ve středu ostrý provoz. Rádio zatím mohou lidé poslouchat pouze na internetu. Provozovatel rádia však již zažádal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o licenci pro vysílání v kabelových systémech. Podle šéfredaktora Pavla Zelinky rádio jedná se sítí UPC ČR o zařazení rádia do kabelových rozvodů v Praze.
Mluvčí UPC ČR František Malina potvrdil, že kabelová síť nabídku na zařazení rádia obdržela. Nejdříve však UPC musí posoudit, zda je zařazení rádia technicky možné. Rádio také musí získat licenci a UPC pak musí od rady obdržet registraci na zařazení rádia do kabelu.
Rádio je neziskovou organizací. Provozuje ho Centrum nezávislé kultury Palác Akropolis, ČVUT a sdružení Studentská unie ČVUT. Vstupní investici přes jeden milion korun na zařízení prostor a do techniky hradil Palác Akropolis. Provoz stojí ročně asi 200 tisíc korun. Financuje ho z části ČVUT Praha. Část provozu hradí rádio z grantů magistrátu města Prahy, Nadace pro rozvoj občanské společnosti, radnice Prahy 3 či ministerstva školství.
Rádio vysílá program zaměřený především na studenty. Vysílá moderní směry rockové hudby, popu, ale i jazzu či blues a alternativních směrů. Kromě hudby má také publicistické a diskusní pořady zaměřené na kulturu, hudbu, film, ale i na aktuální politická a společenská témata. V budoucnu by rádio chtělo vysílat také zpravodajství. Provoz zajišťuje tým 75 redaktorů z řad studentů, kteří za práci neberou odměnu. Rádio v současnosti na internetu poslouchají najednou desítky lidí. Zelinka by považoval za úspěch, kdyby se v krátké době poslechovost zvýšila na 500 až 600 lidí, kteří by rádio poslouchali současně.
-čtk-

reklama
reklama
reklama